Мстислав Добужинський, російський графік і театральний художник (1875-1957)
Мстислав Запашний, російський артист цирку (р. 1938)
Мстислав Келдиш, російський математик і механік, академік АН СРСР, президент АН СРСР (1911-1978)
Мстислав Новинський, російський ветеринарний лікар, який заклав основи експериментальної онкології (1841-1914)
Мстислав Ростропович, російський віолончеліст, диригент (р. 1927)
Мстислав Ростропович
Жак Ширак, принц Чарльз, Елтон Джон, принц Монако Альберт - лише деякі з величезного списку високопоставлених гостей, які з'їхалися з усього світу в Париж, щоб привітати з ювілеєм великого диригента і віолончеліста Мстислава Ростроповича (нар. 1927). Втім, це й не дивно, адже Ростроповича по праву вважають одним з найбільших віолончелістів ХХ століття, якому найбільші композитори світу (Прокоф'єв, Шостакович, Хачатурян та інші) присвячували свої твори.
Початкову освіту майбутній музикант отримував спочатку в Баку, де і пройшло його дитинство, а потім в музичному училищі в Оренбурзі, куди його сім'я була змушена евакуюватися під час війни. Потім, вже в післявоєнні роки, послідувало навчання в Московській консерваторії, яку він закінчив з таким блиском, що його ім'я було занесено на мармурову Дошку пошани, і далі кар'єра Мстислава Ростроповича розвивалася воістину стрімко, хоча і зовсім не безхмарно.
Вперше міжнародне визнання прийшло до музиканта після блискучого виступу на конкурсі віолончелістів в Празі в 1954 році. Починаючи з цього моменту йому супроводжує успіх, і чимала кількість нагород, отриманих від радянського уряду, красномовно свідчать про це. Проте незабаром після того, як Ростропович наважився дати притулок відомому письменнику Солженицину, його життя докорінно змінилося: концертна діяльність була скорочена до межі, і нерідко виступи скасовувалися вже тоді, коли Ростропович приїжджав на гастролі. У 1977 році Ростроповичу з родиною було дозволено виїхати за межі країни, після чого радянські власті позбавили його громадянства, так що музиканту нічого не залишалося окрім як шукати застосування своєму таланту за межами країни. І заманливі пропозиції не змусили себе чекати.
У 1978 році Ростропович очолив Національний симфонічний оркестр США, відновивши свою концертну діяльність в якості виконавця і диригента. Його величезний внесок у світову культуру був настільки очевидний, що, ставши володарем багатьох престижних нагород, десять років потому Ростропович додав до своїх звань і регалій ще одне, саме екзотичне: королева Великобританії звела його в лицарське достоїнство.
Мстислав Ростропович - автор чудових творів для віолончелі; за своє життя він був відзначений безліччю престижних нагород, проте найбільшою удачею свого життя вважає дружину - співачку Галину Вишневську, а найбільшою нагородою - дітей і онуків, для яких визнаний у всьому світі музикант - просто люблячий батько і дідусь.
Астрологічна відповідність імені Мстислав
Зодіакальна відповідність імені : Овен
Планета-покровитель : Марс
Риси характеру : Глибина почуттів, вдумливість, імпульсивність
Кольори імені : Сталевий, жовтувато-червоний
Щасливі кольори : Зелений, синій
Святі покровителі імені : Мстислав Хоробрий (іменини 27 червня)
Бозна шо пишуть на цьому сайті. Варіації скорочень імені Дар ина у віршах Дарія у віршах Дарʼя з буквою «ш» це російська варіація. Сором та й годі
Кіт
Бозна шо пишуть на цьому сайті. Варіації скорочень імені Дар ина у віршах Дарія у віршах Дарʼя з буквою «ш» це російська варіація. Сором та й годі
Каруся топ
А где вірші про Ростислава
Дуже гарні привітання з Новим Роком 2024
Прикольні тости дякую.
Прикольні привітання з Новим Роком 2022. Дякую
класні привітання українською мовою
Гарні привітання. Дякую.