Олександр Альохін, шахіст, 4-й чемпіон світу (1892-1946)
Олександр Бакулев, хірург, один з основоположників вітчизняної серцево-судинної хірургії (1890-1967)
Олександр Блок, поет (1880-1921)
Олександр Грибоєдов, письменник і дипломат (1790/95 -1829)
Олександр Пушкін, поет (1799-1837)
Олександр Суворов, полководець, генералісимус (1730-1800)
Олександр Македонський
Історії відомо чимало прославлених Александрів, але ніхто з них не зрівняється з Олександром Македонським (356-323 до н.е.) - найбільшим полководцем, який завоював весь цивілізований світ. Переказ свідчить, що бурхливе і повне неоднозначними подіями життя було визначене йому самою долею: нібито Олександр народився в ту саму ніч, коли божевільний грек Герострат, щоб залишитися в пам'яті нащадків, спалив один з найпрекрасніших грецьких храмів - храм Артеміди. Багато років по тому Олександр здійснив схожий «подвиг», розоривши багате місто Персіполь і спаливши дотла його палац, проте його ім'я залишилося у віках далеко не тільки завдяки цьому.
Дійсно, багато в чому життя і світогляд цієї дивовижної людини зумовила така обставина: його вихованням займався ніхто інший, як знаменитий філософ Аристотель. Кажуть, що батько Олександра, цар Македонії Філіпп, дізнавшись про народження сина, вигукнув: «Дякую богів не стільки за сина, скільки за те, що він народився за життя Аристотеля!». Олександр, який володів від природи прекрасними здібностями, виявився гідним учнем: він виріс на рідкість освіченим юнаком, чия думка не була стиснута вузькими рамками канонів і стандартів, при цьому він не упускав можливість продемонструвати свою мужність і честолюбство. Так, побачивши одного разу в царській стайні дикого коня Буцефала, до якого боялися підійти навіть досвідчені наїзники, він не заспокоївся до тих пір, поки особисто не приборкав коня, після чого в походах з ним не розлучався.
У своїх завойовницьких походах Олександр підкорив могутню імперію персів, вторгся в Середню Азію і підпорядкував собі всі землі аж до річки Інд, тим самим на тисячі років помінявши співвідношення сил у світі. Адже якщо до нього центром цивілізованого світу з незапам'ятних часів був Схід (цивілізації Єгипту, Вавилона, персів), то Олександр насильно пересунув цей центр в Європу, і такий стан справ, як неважко помітити, продовжується до цих пір.
По відношенню до Олександра, як ні до кого іншого, справедливі слова про те, що йому цілого світу було мало. В історію він увійшов як Великий, хоча сам не вважав, що досяг своєї мети. Олександр Македонський мріяв об'єднати всі народи в одну світову імперію і, можливо, домігся б цього, якби не рання смерть. Коли він помер, йому було тридцять три роки. А хто за цей термін зумів би зробити більше?
Астрологічна відповідність імені Олександр
Зодіакальна відповідність імені : Стрілець
Планета-покровитель : Сатурн
Риси характеру : Напористість, цілеспрямованість, амбітність
Кольори імені : Червоний, салатовий, світло коричневий, іноді сталевий
Щасливі кольори : Зелений, червоний
Святі покровителі імені : Олександр Преподобний (іменини 8 березня), Олександр Команський (іменини 25 серпня), Олександр Невський (5 червня, 12 вересня, 6 грудня)
Камінь-талісман : Александрит, що міняє кольори від зеленого при денному світлі, до червоного при вечірньому
Бозна шо пишуть на цьому сайті. Варіації скорочень імені Дар ина у віршах Дарія у віршах Дарʼя з буквою «ш» це російська варіація. Сором та й годі
Кіт
Бозна шо пишуть на цьому сайті. Варіації скорочень імені Дар ина у віршах Дарія у віршах Дарʼя з буквою «ш» це російська варіація. Сором та й годі
Каруся топ
А где вірші про Ростислава
Дуже гарні привітання з Новим Роком 2024
Прикольні тости дякую.
Прикольні привітання з Новим Роком 2022. Дякую
класні привітання українською мовою
Гарні привітання. Дякую.